Sen o vítězství ve II. lize se rozplynul v Boleslavi

05.05.2014 08:13:59 | Autor: Petr Balatka,lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pouze s jedenácti hráči odjížděl trener Dědeček k jednomu z nejdůležitějších utkání, právě dohrávaného ročníku II. ligy házenkářů. Všichni hráči byli nabuzeni, někteří dokonce bych řekl, přemotivováni vidinou možného vítězství ve zmíněné soutěži.

AŠ Mladá Boleslav  -  ELP Jablonec n. N.   27 : 26 (15:13)

Není známo, čím byli motivováni domácí, neboť těm o přední umístění již nešlo, ale začali pěkně z ostra praktikovat hru, která Pragovákům moc nesedí. Rychlá rozehrávka, průniky na brankoviště a souhra spojek s pivotem a křídly. To byly hlavní zbraně, které ač očekávané, přesto hosty překvapily. Domácí se tak brzy ujali vedení 5:2 a v patnácté minutě to již bylo 8:5 a následně dalších deset minut vedli stále o čtyři branky. Až v samém závěru poločasu Pragováci snížili na rozdíl dvou branek - 15:13.

Do druhé části hry šli Pragováci v oslabení, ale přesto se jim podařilo poprvé vyrovnat na 16:16. V prvních, necelých deseti minutách to však byla nebývalá přestřelka, ve které na obou stranách padlo celkem dvanáct branek, ale domácí byli stále o branku napřed. Od stavu 22:21 přišlo naopak několik doslova „hluchých" minut, ve kterých domácí ztroskotávali na obraně Pragováků a jejich golmanech, kteří se vyznamenali především pří pořádné porci sedmimetrových hodů domácích. Pragovákům se naproti tomu nedařila střelba, byť to zkoušeli ze všech pozic. Střely nad branku, nastřelené tyčky a velmi dobré zákroky golmana Soukupa jim braly vítr z plachet. Když se k tomu přidalo několik, mírně řečeno problematických výroků rozhodčích, byla to pěkná brnkačka na nervy Pragováků. Přesto se jim podařilo ve dvacátédruhé minutě vyrovnat na 24:24 a tři minuty před koncem na 25:25. Následovala však další sedmička, kterou sice Kysela opět bravurně chytil, ale odražený míč vrátil do sítě Jakl. Následný protiútok skončil jejich technickou chybou a nakonec jablonečtí dohrávali poslední sekundy ve čtyřech proti pěti a konečné skore upravovali domácí opět z doskoku, po neproměněné sedmičce.

Pro domácí fanoušky, či nezainteresovaného pozorovatele to muselo být utkání velice zajímavé, dramatické, hodné špičky II. ligy. Domácí budou jistě zastávat názor, že zvítězili zaslouženě, na straně Pragováků převládl názor, že by mu slušela alespoň remiza. Ta by z pohledu Jablonce ovšem stejně s největší pravděpodobností neřešila otázku vítězství v soutěži, ale zřejmě by Pragováky udržela na druhém místě. Vše ovšem stejně musí potvrdit další výsledky tohoto a příštího kola. V tom se Jablonec rozloučí se soutěži v domácím utkání se sestupujícím Žatcem.

Jak již bylo řečeno, Pragováci z různých důvodů nehráli v úplné sestavě, někteří hráči, ani v optimálně pohodě. Přesto nelze označit nikoho, že by utkání jakkoli odfláknul. Střelecky se tentokrát nedařilo Novotnému. Jeho penzum branek chybělo stejně tak jedna až dvě branky navíc u renomovaných střelců M. Heinla a Hány, byť byli jednoznačně nejlepšími hráči svého týmu. Ve velmi dobrém světle se představili také například Patočka a Šatava. Golmani byli lepší při sedmičkách, než při střelách ze hry.

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela - Hána 8, M. Heinl 7, Šatava a Patočka po 4, O. Heinl, Albani a Novotný po 1, Hrubeš a Meloun.
Sedmičky: MB 7(3) - JN 2(0)/!!/, vyloučení 5 - 7.
Rozhodčí :Semerád a Vlk ( potřetí zasebou ! )

Trener Dědeček byl po utkání evidentně zklamaný, přesto několik úvah vypustil: „Dnes se rozplynulo něco, co jsme celou soutěž budovali. Nechci tím říci, že jsme přišli o možné vítězství v soutěži jenom v tomto jediném utkání. Ztráceli jsme body i doma. Na detailnější rozbor je však brzy. Soutěž ještě neskončila. V dnešním utkání hráli domácí, jako o život a jejich hra nám dělala velké problémy. Někteří naši hráči ikdyž bojovali a to jim nemohu upřít, tak nezahráli ve formě z posledních dvou kol. Pokud bychom tady chtěli zvítězit, tak bychom museli být o třicet procent lepší než domácí, abychom nemuseli kalkulovat s tím, co s námi provedou páni sudí. O čem je řeč vysvětluje třeba poměr nařízených sedmiček, či poměr vyloučených a to nejsou ty nejhlavnější aspekty řízení utkání. Nyní nám zbývá jen důstojně dohrát tento ročník a na dlouhé čtyři měsíce se rozloučit s našimi příznivci utkáním se Žatcem příští sobotu. Zmíněné čtyři měsíce budou vyplněny pouze oslavami 50. let házené v Jablonci, konanými v polovině června."

Příští program:

Sobota 10.5. v MSH U Přehrady, Jablonec n. N.
8,00 - 14,00 Turnaj MINI a přípravek za účasti HBC Jičín, TJ Náchod, 1.HC Pardubice, Liberec Handball, DHK Liberec a ELP Jablonec n. N.